O nas

U nas poznacie tradycje i zwyczaje miejscowej ludności, sposób w jaki od setek lat obrabiali ziemię i jakich narzędzi do tego używali.

W zielonym gaju ptaszki śpiewają? Oczywiście! Choć nie tylko...

U nas można również usłyszeć muczenie krów, beczenie baranów, gęganie gęsi, gulgotanie indyków, gdakanie kur, pianie koguta, bzyczenie pszczół, a nawet gruchanie gołąbków.

Taka muzyka gra u nas codziennie od bladego świtu, aż do nocy. Wszystkich miłośników takich rytmów serdecznie zapraszamy do tradycyjnego gospodarstwa, mieszczącego się w malowniczej dolinie rzeki Jastrzębik, u podnóża góry Skiełek, gdzie znajduje się jedno z zaledwie pięciu miejsc występowania Brzozy Ojcowskiej w Polsce.

U nas poznacie tradycje i zwyczaje miejscowej ludności, sposób w jaki od setek lat obrabiali ziemię i jakich narzędzi do tego używali.

Dowiecie się co kto je, czyli co smakuje barankowi, a co perliczce czy królikowi. Będzie również czas na chwilę błogiego odpoczynku nas naszym stawem, w którym pływają pstrągi, amury oraz jesiotry.

Z kolei miłośników przyrody i zwolenników wypoczynku na otwartej przestrzeni, zapraszamy na spacer po naszych łąkach oraz lesie, gdzie występuje niezwykłe bogactwo fauny i flory. Można u nas zaobserwować bardzo rzadki okaz Brzozy Ojcowskiej, jak również około 100 letnią lipę. Możecie także zamienić się w prawdziwych tropicieli dzikich zwierząt i poszukać śladów dzików, saren, jeleni, zajęcy, lisów, kun, a nawet wilków. Z pomocą Nadleśnictwa w Starym Sączu przygotowaliśmy dla Was ścieżkę edukacyjną, na której poznacie tajemnice lasu i to jak ważny jest w całym, naszym życiu i jakie nieograniczone bogactwo w sobie kryje.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Cztery pory roku w zielonym gaju...

title
Wiosna
Lato
Jesień
Zima

„Kiedy wiosna buchnie majem, cały świat się majem staje”… o tak! Zapraszamy do przejrzenia repertuaru wiosennego!

Programy

  • Poszukiwanie wiosny
    Gra terenowa w której uczestnicy zapoznają się z warstwami lasu, głównymi przedstawicielami roślin i zwierząt występujących w polskich lasach, w tym tych znajdujących się pod częściową lub ścisłą ochroną. Poszukiwanie oznak wiosny oraz darów dla zdrowia i urody jakie można o tej porze pozyskać z lasu.
  • Dzień na wsi
    Zapoznanie się z pracami wykonywanymi kiedyś i dziś, które rolnik wykonuje każdego dnia i jak żywi zwierzęta.
  • Ginące zawody
    Zapoznanie się z ginącymi zawodami takimi jak kołodziej, kowal, stolarz itp. z możliwością wykonania niektórych prac związanych z tymi zawodami.
  • O pszczółkach słów kilka
    Podczas warsztatów w naszym gospodarstwie uczestnicy poznają: smak, zapach i konsystencję różnych gatunków miodu...

Ostatnie wydarzenia

title

Co ostatnio działo się w zielonym gaju.

blog_img

24 grudnia 2019

Żywa szopka w zielonym gaju.
blog_img

5 marca 2019

Nasz staw rybny często odwiedzają dzikie kaczki. Te nawet chętnie pozowały do zdjęć
blog_img

14 września 2018

Wykopki - dzieci, które nas odwiedziły w ich trakcie miały możliwość samodzielnie zebrać ziemniaki prosto z pola, posłuchać opowieści, o tym jak pojawiły się w Polsce ziemniaki i spróbować ziemniaka pieczonego w ogniu z masłem i solą. Pychota!